Po první světové válce mělo být dobře - politici „spojených národů“ války, vyjma případu sebeobrany, prohlásili za nelegální. Všeobecnou smlouvu o odmítnutí války podepsali i politici němečtí. Že je hůř, ukázalo se poté, co Německo útokem na Polsko zahájilo další světovou válku s daleko větším počtem obětí.
I po druhé válce mělo být dobře. Zločiny proti míru byly trestné a politici „spojených národů“ po právu válečném kodifikovali i práva jednotlivců. Ta měla ukončit zločinné zacházení států s občany, kteří žádný zlý čin nespáchali. Po Všeobecné deklaraci lidských práv roku 1976 vstoupil v platnost Mezinárodní pakt o občanských a politických právech. Jím i zdejší politici zavázali náš stát „respektovat práva uznaná v tomto Paktu a zajistit tato práva všem jednotlivcům na svém území a podléhajícím jeho jurisdikci, bez jakéhokoli rozlišování podle rasy, barvy, pohlaví, náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo sociálního původu, majetku, rodu nebo jiného postavení.“ Že práva všem tu zajištěna nejsou, poznali mnozí. Kdo to oprávněně kritizoval, měl odsud táhnout nebo se nechat zvát ztroskotancem a zaprodancem.
I po Listopadu (1989) mělo být dobře. Nadějí, že to vyjde, měli být noví lídři při studiu neznásilňovaní „komunistickou ideologií“. Někteří ti noví lídři však zase nedopřávají práva všem: Vicepremiér Pirát Bartoš přece jasně řekl, že má za správné, aby odsud táhli nacionalisté. Podle ministra zahraničí Piráta Lipavského někteří lidé jsou jen „odpad“. Euposlankyně Pirátka Gregorová „diskutuje“ tak, že kolegu označí za „proruskou špínu“ a vyčte moderátorovi, že TV Prima zve do vysílání člověka jiného názoru, než má ona.
Že tu dobře není, soudím z jednání jedné z „nadějí“, absolventa Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, vyučujícího nyní na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, Pávkem z Hradu převeleného do Strakovky plukovníka Oskara Foltýna. Podle něj kritici dnešního stavu jsou „svině, které už se staly nepřáteli vlastního státu“, a je na ně třeba hluboký příkop a „karanténa“.
Že je hůř, než bylo, soudím z jednání TOP 09
vedené „nadějí“ Pekarovou-Adamovou. Ta podporuje jako kandidáta do zákonodárného sboru
(senátu) Dominika Haška. Zákonodárcem se má stát člověk požadující, aby byla obecně
přijata myšlenka, která v Třetí říši umožnila spáchat i holocaust - kdo se zlého činu nedopustil, může být stejně
potrestán. Hašek, nedávno sportující v Rusku, nejprve žádal celosvětově
trestat ruské sportovce jen proto, že jsou Rusové. Nyní podle něj i francouzští zákonodárci,
funkcionáři MOV i poslanci Euparlamentu tím, že neznemožnili účast Rusů
na olympiádě, prý jsou „přímo zodpovědní“ za mrtvé na Ukrajině.
Žádné komentáře:
Okomentovat